O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie “Rodzice z Klasą” powstało w 2012 roku z inicjatywy rodziców uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego. Grupa rodziców z „szalonymi” pomysłami, postanowiła poświęcić swój czas między obowiązkami zawodowymi i rodzinnymi dla społeczności szkolnej i dzięki przychylności Dyrekcji i współpracy z nauczycielami oraz aktywistami środowiska lokalnego udało nam się stworzyć kilka wspaniałych projektów.

Otrzymaliśmy kilka nagród i wyróżnień w tym dwukrotnie w konkursie na Inicjatywę Pozarządową.

Przez pierwsze lata funkcjonowaliśmy pod nazwą Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim “Przyjaciele Siódemeczki” (fakt była to długa nazwa).

W roku 2014 wraz ze zmianą nazwy szkoły zmieniliśmy nazwę na Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Dworze Maz. “Rodzice z Klasą”.

Od tego czasu minęło już prawie 7 lat, a MY nadal działamy…hmm chyba dopiero się rozkręcamy…

Fajnie było w Szkole, ale dorośliśmy i w 2017 roku opuściliśmy mury szkoły. Zostało tylko Stowarzyszenie “Rodzice z Klasą” i nowe wyzwanie! Postanowiliśmy “wskrzesić” dawny klub osiedlowy! Powstało miejsce, w którym dzieci mogą spędzać czas po lekcjach i w czasie ferii zimowych i wakacji. Miejsce w  którym organizujemy także zajęcia i spotkania tematyczne w zakresie profilaktyki uzależnień, przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu, relacji społecznych, rówieśniczych i rodzinnych . Dzieci uczęszczające do Klubu mają także możliwość udziału w ciekawych wycieczkach.

Skoro tak dobrze poszło Nam z dziećmi…to postanowiliśmy rozwinąć skrzydła także nad Naszymi Seniorami!

I tak powstał program Klub dla Seniorów, Aktywny Senior i wreszcie Nowodworski Uniwersytet Trzeciego Wieku!

Łączymy Pokolenia i to daje Nam niesamowitą radość i satysfakcję!!!