Warsztaty naukowe

Warsztaty naukowe to zajęcia, które pozwolą dziecku zamienić się w prawdziwego naukowca i zgłębiać najciekawsze zagadnienia nauk ścisłych jednocześnie świetnie się bawiąc.

Pierwsze lekcje stanowią wprowadzenie do świata nauki. W ich trakcie omawiane są podstawowe zjawiska szczególnie fizyczne i chemiczne, które ułatwią dzieciom zrozumienie tematów związanych z pozostałymi dziedzinami nauki (biologia, geologia, astronomia, meteorologia) oraz z trudniejszymi zagadnieniami nauk ścisłych.

Poprzez ciekawe eksperymenty, dzieci poznają m.in. molekularny model świata, stany skupienia ciał (gazowy, ciekły i stały) oraz ich właściwości, a także dowiedzą się czym są reakcje chemiczne i w jaki sposób zachodzą.

W dalszej części harmonogram zajęć będzie rozszerzany o tematy związane z ciałem człowieka, historią i budową planety Ziemi oraz kosmosu, a także wykorzystaniu nauki w praktyce (np. przez policjantów lub kucharzy).

Podczas każdych zajęć dzieci będą samodzielnie wykonywać doświadczenia, których celem jest zobrazowanie danego tematu warsztatów.

Mali naukowcy będą mieli więc możliwość wykonania łącznie ponad 300 eksperymentów naukowych m.in. Budując samodzielnie żarówkę, tworząc rozciągliwe substancje, nadmuchując balon jednym dmuchnięciem, przeprowadzając wykopaliska archeologiczne oraz gotując makaron z soku porzeczkowego.

Podczas warsztatów dzieci wykonują samodzielnie eksperyment-zabawkę, którą mogą zabrać do domu. Nie ma nic fajniejszego nic pokazanie rodzicom swojego naukowego dzieła i wytłumaczenie dlaczego tak!

Wszystkie eksperymenty są całkowicie bezpieczne, wykorzystywane materiały nie są groźne dla zdrowia (stosowane są m. in. w przemyśle spożywczym).

Zajęcia będą prowadzone przez animatorów


Zajęcia będą odbywały się w poniedziałki w godzinach 17.00-18.00. Co jakiś czas zorganizujemy warsztaty wspólnie z rodzicami.
Koszt zajęć 150zł/semestr
Grupy max 15 osób

Przewiń do góry